fbpx

Współpraca z trójmiejskimi szkołami

Początek roku szkolnego już dziś, a przed nami ekscytująca współpraca z trójmiejskimi szkołami! W tegorocznej odsłonie projektu wezmą udział szkoły podstawowe i szkoły średnie z Gdyni i Gdańska. Nauczyciele, uczniowie i dyrektorzy rozpoczną przygodę z edukacją globalną poprzez działania, takie jak testowanie scenariuszy z elementami edukacji globalnej, organizowanie akcji miejskich oraz praca z nowym podręcznikiem do historii światowej. W każdej szkole zaangażowany w projekt będzie jeden nauczyciel-koordynator, który przeszedł szkolenie z edukacji globalnej w ramach projektu Get Up and Goals. Zapytaliśmy ich, co myślą na temat projektu:


Katarzyna Skibowska-Bąkała, nauczycielka języka angielskiego z gdyńskiego liceum mówi: „Projekt Get up and Goals jest pierwszym, w jaki się zaangażowałam w kontekście edukacji globalnej. Jest bliski memu sercu, ponieważ kształtuje postawy oparte na otwartości, tolerancji i odpowiedzialności za otaczający nas świat. Jestem głęboko przekonana, iż tylko zaangażowany nauczyciel jest w stanie poruszyć serca młodych ludzi, jeśli chcemy w nich kształtować właściwe kompetencje, musimy zacząć od siebie. I tak tez staram się czynić. Wierzę w moc edukacji.”


Marian Pułtuski, nauczyciel filozofii i etyki z gdańskiego liceum stwierdza: „Temat globalnych problemów, przed którymi stoi dzisiaj ludzkość to kwestia, która interesuje mnie od dłuższego czasu. Nie miałem jednak wcześniej okazji, z racji wielu działań, by poważnie zastanowić się nad tym, jak moje zainteresowania połączyć w jedną całość. Projekt „Get up and goals” wyszedł idealnie naprzeciw moim oczekiwaniom, dlatego bez wahania wziąłem udział w szkoleniu i zamierzam realizować projekt na terenie mojej szkoły. Nie jestem przy tym skazany na naukę na własnych błędach, lecz mam możliwość testowania gotowych narzędzi.”


„Do udziału w projekcie zachęciła mnie chęć poszerzenia wiedzy na temat Edukacji Globalnej. Szkolenie było bardzo ciekawe i zainspirowało mnie do prowadzenia ciekawszych lekcji. Temat projektu jest bardzo ważny, musimy wychować społeczeństwo, które będzie bardziej wrażliwe na krzywdę naszego Świata. Do dzieła!” – mówi Sebastian Ropel, nauczyciel geografii z gdyńskiego liceum i szkoły podstawowej.


Trzymamy kciuki za pozytywne efekty działań we wszystkich szkołach!

Get up and Goals!
Bułgaria

wkrótce

Get up and Goals!
Irlandia

wkrótce

Get up and Goals!
Portugalia

wkrótce

Get up and Goals!
Rumunia

wkrótce